PARTNER PORTALU
  • BGK

We Wrocławiu, kosztem 35 mln zł powstanie Ośrodek Diagnostyki i Terapii Nowotworów

  • PAP/rs    27 września 2017 - 10:21
We Wrocławiu, kosztem 35 mln zł powstanie Ośrodek Diagnostyki i Terapii Nowotworów
Ośrodek Diagnostyki i Terapii Nowotworów powstanie w ramach pierwszego etapu rozbudowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Fot. mat. pras. www.umwd.dolnyslask.pl

Ponad 35 mln zł będzie kosztować budowa Ośrodka Diagnostyki i Terapii Nowotworów, który powstanie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. Nowy ośrodek powstanie dzięki funduszom z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
• Ośrodek Diagnostyki i Terapii Nowotworów powstanie w ramach pierwszego etapu rozbudowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

• Budowa powinna zakończyć się w 2018 r.

• Inwestycja będzie kosztować ponad 35 mln zł, z czego 29 mln zł pochodzi z unijnej dotacji.

We wtorek władze Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego oraz przedstawiciele samorządu województwa dolnośląskiego podpisali umowę na realizację tej inwestycji.

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski podkreślił, że to kolejna inwestycja w szpitalach podległych samorządowi województwa. W ostatnich latach powstały m.in. filie Dolnośląskiego Centrum Onkologii w Legnicy i Jeleniej Górze czy Breast Unit - Centrum Chorób Piersi we Wrocławiu.

- W sumie w naszych szpitalach rocznie leczonych jest około 80 tysięcy pacjentów chorych na nowotwór. To bardzo ważne, żeby w tym trudnym czasie zmagania się z chorobą mieli najlepsze warunki do leczenia. Dlatego dziś podpisujemy umowę na kolejną nową inwestycję onkologiczną, tym razem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu - powiedział Przybylski.

Ośrodek Diagnostyki i Terapii Nowotworów powstanie w ramach pierwszego etapu rozbudowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Rozbudowany zostanie główny zespół budynku tego szpitala. Powstanie pięciokondygnacyjny obiekt, który zostanie wyposażony w nowoczesny sprzęt.

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu prof. Wojciech Witkiewicz podkreślił, że w nowym ośrodku będą znajdować się pomieszczenia chemioterapii dziennej i poradnie ambulatoryjne oraz stacjonarny oddział chirurgii onkologicznej. - Będzie tam też stacjonarny oddział chemioterapii onkologicznej, oddział ginekologii onkologicznej oraz pracownia cytostatyków i pomieszczenie konsylium - powiedział prof. Witkiewicz.

Budowa Ośrodka Diagnostyki i Terapii Nowotworów powinna zakończyć się w 2018 r. Inwestycja będzie kosztować ponad 35 mln zł, z czego 29 mln zł pochodzi z unijnej dotacji. Według szacunków nowy ośrodek przyjmie w 2019 r. około 10 tys. pacjentów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Prof. Glass, 2017-09-27 17:07:15

    Co z tego, jak metody niczym za dr. Mengele!