Wicemarszałek zaproponuje przekształcenia szpitali

  • Radio Opole/Rynek Zdrowia
  • 27-05-2011
  • drukuj
Nowy model służby zdrowia opartej na spółkach zyskuje zwolenników - powiedziała na antenie Radia Opole Renata Jażdż-Zaleska, dyrektor Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. Zdrowotny wicemarszałek Roman Kolek zapowiedział przygotowanie w ciągu miesiąca programu przekształceń szpitali w województwie opolskim.

 Nowe zawsze budzi pewne obawy, ale 10-letnie już doświadczenie z funkcjonowania spółek kapitałowych w szpitalach dowodzi, że zmiany dają korzyści pacjentom - przekonuje Renata Jażdż-Zaleska, będąca jednocześnie prezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Niepublicznych Szpitali Samorządowych.

Opolski wicemarszałek Roman Kolek zapowiedział przygotowanie w ciągu miesiąca programu przekształceń szpitali w województwie opolskim. Jak zapowiada w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl jego koncepcja ujrzy światło dzienne po 1 lipca br. Wtedy to wejdzie w życie ustawa o działalności leczniczej.

Czytaj też: W przekształcaniu szpitali mile widziana ustawowa precyzja

- Z pewnością łatwiej będzie wprowadzić w życie niektóre z moich pomysłów. Z ustawa wiążę wiele nadziei w kwestii reorganizacji służby zdrowia. Między innymi potrzebna jest solidna wycena wszystkich świadczeń refundowanych przez NFZ oraz koordynacja świadczeń realizowanych w placówkach - mówi nam Roman Kolek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE