Więcej karetek będzie jeździć w łódzkim

Siedem dodatkowych zespołów ratownictwa medycznego zostanie od 1 lipca uruchomionych na terenie województwa łódzkiego. Nowe zespoły pojawią się w regionach operacyjnych, gdzie czas oczekiwania na przyjazd karetki był najdłuższy.
Więcej karetek będzie jeździć w łódzkim
Na wniosek wojewody łódzkiego Jolanty Chełmińskiej minister zdrowia wydał zgodę na uruchomienie w regionie siedmiu nowych, podstawowych zespołów ratownictwa medycznego.

Od 1 lipca dodatkowe karetki będą świadczyły całodobową pomoc dla mieszkańców: Rawy Mazowieckiej, Skierniewic, Łęczycy, Łodzi, Zgierza, Poddębic oraz Opoczna.

Jak poinformował we wtorek zastępca dyrektora biura wojewody łódzkiego Krzysztof Sztrajber, z analiz Urzędu Wojewódzkiego wynika, że w tych rejonach zapotrzebowanie na dodatkowe zespoły ratownictwa było największe.

Koszt ich funkcjonowania zostanie pokryty ze środków przekazanych wojewodzie na działalność zespołów ratownictwa medycznego na 2012 r.

"Po pierwszym półroczu okazało się, że w budżecie wojewody jest rezerwa na ratownictwo medyczne. Dodatkowe zespoły pojawią się w rejonach, gdzie czas oczekiwania na przyjazd karetki był najdłuższy. Poprawi to stan zabezpieczenia medycznego mieszkańców regionu" - powiedział Sztrajber.

Po zwiększeniu liczby zespołów ratownictwa Rawa Mazowiecka i Skierniewice będą ich miały po cztery, Łęczyca, Poddębice i Opoczno - po trzy, a rejon Łodzi i Zgierza będzie obsługiwać w sumie 38 karetek (Łódź-Śródmieście - 29, Zgierz - cztery).

Od 15 czerwca działają także dwa sezonowe, wodne zespoły ratownictwa na Zalewie Sulejowskim i Zbiorniku Jeziorsko. Będą one funkcjonować do połowy września.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE