PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej karetek w świętokrzyskim

  • PAP    23 października 2012 - 20:45
Więcej karetek w świętokrzyskim

Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach zakupiło 5 ambulansów za 1 mln 300 tys. zł.
Jak powiedziała we wtorek dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego Marta Solnica, karetki kupiono bez wyposażenia. Będzie ono przeniesione z wycofywanych ze służby pojazdów. "Zakup karetki z pełnym wyposażeniem to nawet dwukrotnie wyższe koszty" - wyjaśniła.

Pojazdy, mercedesy 319, trafią do Jędrzejowa, Sandomierza, Kazimierzy Wielkiej i dwie do Kielc. Zastąpią karetki, które przekroczyły przebieg 450 tys. kilometrów. Jak wyjaśniła Solnica - wymienianych jest średnio w roku sześć, siedem ambulansów, po to by utrzymać tabor na odpowiednim poziomie. "Średni wiek naszego taboru ratunkowego ma 5 lat - to jest bardzo dobry wynik" - dodała.

Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach, jest jedynym tego rodzaju świadczeniodawcą w woj. świętokrzyskim. Powstało 12 lat po połączeniu Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Wojewódzkiej Kolumny Transportu Sanitarnego. Dysponuje około 100 ambulansami. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.