PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej miejsca dla chorych w Toruniu

  • GK    3 kwietnia 2013 - 10:52
Więcej miejsca dla chorych w Toruniu

Toruń przystępuje do modernizacji izby przyjęć Specjalistycznego Szpitala Miejskiego przy ul. Batorego. Przy okazji zyska także pracownia endoskopowa, która zostanie przeniesiona do nowych pomieszczeń.
Miasto od wielu lat sukcesywnie dba o poprawę standardów leczenia w miejskim szpitalu. Najważniejszym zadaniem była budowa nowego bloku operacyjnego, a teraz ogłoszono przetarg na modernizację izby przyjęć.

Ponieważ nie ma szans na jej rozbudowę, znaleziono inne rozwiązanie: izba zostanie powiększona o pomieszczenia, które obecnie zajmuje pracownia endoskopowa, a ta przeniesie się tam, gdzie do niedawna mieścił się wydział zdrowia i pomocy społecznej urzędu miasta.

Ponieważ urzędnicy właśnie przeprowadzili się na ul. Legionów 220 (przy zajezdni MZK), można przystąpić do realizacji tak potrzebnej pacjentom inwestycji. Ogłoszono więc przetarg na to zadanie. Oferty można składać do 15 kwietnia 2013 r.

Modernizacja izby przyjęć podzielona jest na etapy. Pierwszy to adaptacja pomieszczeń po WZiPS na pracownię endoskopową.

Prace obejmą wykonanie robót budowlanych, montaż wentylacji mechanicznej wraz z klimatyzacją, instalacji centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnej, elektryczną, komputerowej, gazów medycznych i innych. Założony też zostanie monitoring. Powierzchnia użytkowa adoptowanych pomieszczeń wynosi 253,8 mkw.

Gdy pracownia endoskopowa znajdzie się w nowym miejscu, ruszą kolejne etapy. Będzie to adaptacja piwnicy na pomieszczenia socjalne w budynku izby przyjęć oraz remont pomieszczeń po przeniesieniu pracowni endoskopowej i dostosowanie ich do potrzeb izby przyjęć.

Wśród zadań znajdzie się m.in. przeniesienie lokalizacji drzwi i ich wymiana, uzupełnienie posadzki, malowanie, przebudowa włączników oświetlenia.

Kolejna część inwestycji obejmie wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej wraz z klimatyzacją, zasilaniem elektrycznym i obudowę kanałów w pomieszczeniach izby przyjęć na parterze i I piętrze.

Całość prac kosztowała będzie 1,6 mln zł. Modernizacja izby zakończy się w lutym 2014 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.