PARTNER PORTALU
 • BGK

Więcej pielęgniarek w szkołach

 • PAP    2 września 2011 - 20:40
Więcej pielęgniarek w szkołach

ZAKTUALIZOWANY. Minister zdrowia Ewa Kopacz (PO) podczas piątkowej debaty w TVN24 przyznała, że kolejki, w których muszą czekać pacjenci, są długie, ale sytuacja w służbie zdrowia poprawiła się od 2007.
„To jest ok. 1 mln pacjentów, którzy mogli skorzystać w porównaniu do roku 2007 z leczenia szpitalnego. To jest 360 tys. operacji, w tym ciężkich operacji” – podkreślała Kopacz.

„Chyba wszyscy, jak tu siedzimy, wiemy, że nie ustawia się kolejka do sklepu, w którym póki świecą pustkami. Oferta jest lepsza. Dzisiaj mamy lepszy sprzęt, lepszych specjalistów” – powiedziała Kopacz.

Podkreśliła, że obecnie pacjenci mają większą świadomość, że wcześniej należy się zgłaszać do lekarza i zapobiegać chorobom. Dodała, że za jej rządów przyśpieszono kształcenie specjalistów i przeznaczono więcej środków na płacenie placówkom ochrony zdrowia za nadwykonania.

Poruszyła również kwestię pielęgniarek w szkołach. – Uczniowie w szkołach mają zapewnioną opiekę pielęgniarek, których jednak powinno być więcej – uważa.

„Pielęgniarka jest w miejscu nauczania, problemem jest, aby obejmowała (opieką) mniejszą ilość dzieci niż w tej chwili przewiduje prawo” – powiedziała Kopacz. Zaznaczyła, że jest już procedowany projekt ustawy zakładający zwiększenie środków możliwych do wykorzystania przez samorządy dla dodatkowego zatrudniania pielęgniarek w szkołach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • BIEGACZ, 2011-09-07 19:50:58

  powinni wrócić dentyści do szkół. trudno precyzyjnie podać dzieciom jak należy dbać o zęby. nikt nie zrobi tego lepiej niż stomatolog szkolny...
 • kotlet, 2011-09-06 19:46:46

  Prawdaż,prawdaż! Każdemu przydalaby się taka pielęgniarka,w której ręce by sie można oddać!
 • NAPIĘTY, 2011-09-06 19:29:28

  nie ma to jak fachowa pomoc. Jeśli się oddać w czyjeś ręce to tylko fachowe i godnej zaufania prawdaż?