PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiecha wisi na nowym szpitalu wojewódzkim

  • AW    27 września 2012 - 09:55
Wiecha wisi na nowym szpitalu wojewódzkim

Na dachu nowego wojewódzkiego szpitala na Stabłowicach we Wrocławiu zawisła wiecha - symbol zakończenia najważniejszego etapu budowy.
Zawieszenie „wiechy" oznacza, że budynek szpitala jest gotowy w stanie „surowym". Jak zapewnia dolnośląski urząd marszałkowski, roboty na placu budowy realizowane są zgodnie z harmonogramem. Pod koniec br. roku przewidywany jest montaż stolarski okiennej, co oznaczać będzie że budynek szpitala zostanie „zamknięty" w stanie surowym.

Ukończone zostały wszystkie już mury oraz stropy. W piwnicach oraz na parterze trwają prace związane z instalacją wodą, kanalizacyjną i elektryczną, montowana jest również wentylacja. Budynek szpitala został także przyłączony do zewnętrznej sieci kanalizacyjnej, wodociągowej i energetycznej.

Nowy szpital, budowany w zachodniej części Wrocławia w pobliżu autostradowej obwodnicy Wrocławia, będzie miał cztery kondygnacje, a łączna powierzchnia wyniesie ponad 48 tys. metrów kwadratowych. Szpital wyposażony zostanie w ok. 550 łóżek i poza Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym, funkcjonować tu będzie 15 oddziałów oraz przychodnia z 20 poradniami.

I etap budowy szpitala trwający do czerwca 2011 obejmował badania archeologiczne, zabezpieczenie wykopu i budowa płyty fundamentowej i kosztował 14,2 mln zł. Obecnie trwający II etap obejmuje budowa samego budynku szpitala wraz z lądowiskiem dla helikopterów i kosztować ma 194 mln zł.

Na drugi kwartał 2014 roku (etap III) zaplanowano wyposażenie szpitala. Koszt wyposażenia szpitala wyniesie ok.130 mln zł brutto. Według planów nowy szpital wojewódzki zacznie przyjmować pacjentów w trzecim kwartale 2014 roku. Placówka zapewni dostęp do opieki medycznej dla niemal 400 tys. osób pochodzących z całego Dolnego Śląska. Oblicza się, że w ciągu roku szpital będzie w stanie przyjąć 30 tys. pacjentów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.