PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkie inwestycje w łomżyńskiej lecznicy

  • Rynek Zdrowia/4lomza.pl    9 listopada 2012 - 20:35
Wielkie inwestycje w łomżyńskiej lecznicy

Cztery stoły operacyjne i tyle samo nowoczesnych zestawów do znieczulenia pacjentów oraz lamp operacyjnych pojawiło się na wyposażeniu bloku operacyjnego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. To pierwsze tak duże zakupy od 1997 roku a wszystko dzięki środkom unijnym i wsparciu z kasy samorządu.
Urządzenia na blok operacyjny kosztowały około 1,8 mln zł, 2,5 mln zł, z tych samych środków, wydano na nowoczesne urządzenia do działu higieny szpitalnej.

Nowoczesne urządzenia już pracują, ale zarówno na blok operacyjny jak i do sterylizatorni zaproszeni na uroczyste ich otwarcie w piątek (9 listopada) goście nie mogli wejść bo urządzenia są wykorzystywane.

Cezary Cieślukowski, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za ochronę zdrowia ciesząc się z ukończenia wyposażania tych oddziałów zapowiedział kolejne nakłady na modernizacje łomżyńskiego szpitala. W przyszłym roku placówka ma otrzymać na inwestycje od samorządu województwa i z funduszy unijnych ponad 10 mln zł.

Będzie kontynuowana termomodernizacja szpitala i prace na oddziałach m.in. na noworodkowym i ginekologiczno-położniczym. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.