PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkie otwarcie centralnej izby przyjęć

  • Rynek Zdrowia    30 listopada 2012 - 12:19
Wielkie otwarcie centralnej izby przyjęć

W piątek w Szpitalu im. Stanisława Leszczyńskiego w Katowicach odbyła się się uroczystość otwarcia budynku Centralnej Izby Przyjęć oraz pracowni rezonansu magnetycznego.
Centralna Izba Przyjęć wraz z blokami łóżkowymi była jednym z zadań Strategii Rozwoju Województwa Śląskiego "Śląskie 2020", wpisanym do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Województwa i finansowanym głównie z jego środków.

Budynek pracowni rezonansu magnetycznego został wybudowany ze środków własnych szpitala, natomiast wyposażenie sfinansowało Ministerstwo Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.

Budowa Centralnej Izby Przyjęć trwała 22 miesiące - od 5 listopada 2010 r. do 21 września 2012 r. Całkowity koszt inwestycji (budowa wraz z wyposażeniem) to 24 mln złzł, z czego dotacja przekazana przez Województwo Śląskie wyniosła 20,2 mln zł zł, a środki własne szpitala to 3,8 mln zł.

Pracownię rezonansu magnetycznego zrealizowano w ramach zakupu aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów, jako jednego z elementów Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Budowa pracowni trwała 3 miesiące. Koszt inwestycji wraz z wyposażeniem to 6,8 mln zł, w tym dotacja ministra zdrowia w wysokości 3 mln zł oraz środki własne szpitala to 3,8 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.