PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkopolskie e-zdrowie: nie będzie dymisji członka zarządu

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Wyborcza    22 kwietnia 2017 - 18:57
Wielkopolskie e-zdrowie: nie będzie dymisji członka zarządu
Leszek Wojtasiak jest członkiem zarządu woj. wielkopolskiego (fot.youtube)

- Nie ma mowy o dymisji Leszka Wojtasiaka - mówi krótko Marek Woźniak, marszałek woj. wielkopolskiego. O takim ruchu politycznym mówi się w urzędzie marszałkowskim od kilku dni. Wszystko przez raport CBA dotyczący informatyzacji szpitali.
Jak przypomina "Gazeta Wyborcza", raport dotyczy platformy informatycznej „e-zdrowie” wspomagającej samorządowe placówki służby zdrowia. Ma ona m.in. rejestrować udzielane pacjentom świadczenia i monitorować gospodarowanie lekami w szpitalach i przychodniach podległych marszałkowi wielkopolskiemu.

Zdaniem CBA urzędnicy mieli „dopuścić się niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień w nadzorze nad prawidłowym wykonaniem zamówienia publicznego”. Według CBA samorząd wojewódzki miał stracić na tym systemie blisko 11,5 mln zł, z czego ponad 8 mln zł zostało wypłacone wykonawcy jako nienależne wynagrodzenie, a ponad 3 mln zł to kara umowna, której nie wyegzekwowano. CBA uważa bowiem, że część zamówienia nie została wykonana.

Urząd Marszałkowski z zarzutami się nie zgadza i zgłosił do raportu swoje uwagi. Według nieoficjalnych informacji w dokumencie jest jednak m.in. krytyczna ocena nadzoru ze strony Leszka Wojtasiaka, członka zarządu odpowiedzialnego za ochronę zdrowie.

- Na dziś nie ma mowy o dymisji Leszka Wojtasiaka. Przygotowaliśmy obszerną odpowiedź na ten raport i czekamy na ich stanowisko - mówi wielkopolski marszałek Marek Woźniak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Oburzony poznaniak, 2017-04-24 09:13:18

    Jak długo jeszcze można tolerować wieloletnie" nieprawidłowości" Leszka Wojtasiaka,szeroko nagłasniane w mediach i sprawozdaniach pokontrolnych. Marszałek Wozniak wystepuje jako obrońca,bez względu na ustalenia.i.. O co chodzi? Przecież takie zarzuty to ogromna strata wizerunkowa dla Poz...nania i wielkopolski. Co na to radni?? Błośno byuło w mediach o tym,że pan Wojtasiak nie ma matury. Czy już uzupełnił wykształcenie?  rozwiń