Władze Opolszczyzny wspierają profilaktykę wad postawy

W Opolu zainaugurowano II edycję „Programu Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży w Województwie Opolskim”, którego inicjatorem jest Wojewoda Opolski Ryszard Wilczyński.
Władze Opolszczyzny wspierają profilaktykę wad postawy
Program ma wpłynąć na ograniczenie tak często obserwowanych dziś zaburzeń w postawie ciała u dzieci i młodzieży, ma likwidować czynniki ryzyka powstawania wad postawy i wpływać na  zwiększenie aktywności ruchowej uczniów.

Podczas konferencji inauguracyjnej podpisano porozumienie o współpracy dla realizacji celów tego programu. Jednym jego z sygnatariuszy jest Województwo Opolskie, które reprezentowali marszałek Józef Sebesta i wicemarszałek Teresa Karol. Stronami porozumienia są także: Wojewoda Opolski, Politechnika Opolska, Opolski Kurator Oświaty, Opolski Oddział NFZ oraz Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny w Opolu.

W ramach programu poczęto także akcję „Tornister na Wagę Zdrowia" – bo to właśnie często ciężkie tornistry najmłodszych uczniów wpływają na wadliwą postawę u dzieci. Dlatego też szkoły podstawowe w regionie otrzymają od wojewody przyrządy do pomiaru wagi tornistrów. Jeden z takich dynamometrów zaprezentowano podczas konferencji. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE