PARTNER PORTALU
  • BGK

Władze Poznania rozdają pudełka życia

  • bad/PAP    23 listopada 2015 - 19:45
Władze Poznania rozdają pudełka życia
Centrum Inicjatyw Senioralnych rozdaje Poznańskie Pudełka Życia. Fot. UM Poznań

Centrum Inicjatyw Senioralnych zaprasza seniorów i opiekunów osób zależnych, mieszkających w Poznaniu, po odbiór Poznańskiego Pudełka Życia, które mają na celu usprawnienie niesienia pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia. Znajdzie się w nim dwustronna ankieta, która jest kluczowa dla sprawnego przeprowadzenia akcji ratunkowej.
Centrum Inicjatyw Senioralnych zaprasza seniorów i opiekunów osób zależnych, mieszkających w Poznaniu, po odbiór Poznańskiego Pudełka Życia. Można się po nie zgłaszać do siedziby CentrumIS przy ul. Mickiewicza 9, Centrum Informacji Miejskiej przy ul. Ratajczaka oraz Centrum Informacji Turystycznej na Starym Rynku.

Pudełko Życia to ankieta

Poznańskie Pudełko Życia ma na celu usprawnienie niesienia pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia. Znajdzie się w nim dwustronna ankieta, która jest kluczowa dla sprawnego przeprowadzenia akcji ratunkowej. Ankieta składa się z dwóch części, które należy wypełnić drukowanymi literami. Część medyczną, dotyczącą przebytych chorób, operacji i zażywanych leków wypełni lekarz. 

Czytaj też: Opolskie: Tysiące "pudełek życia" dla seniorów

Aby Poznańskie Pudełko Życia mogło dobrze spełnić swoją funkcję powinno zawierać wiarygodne informacje dotyczące stanu zdrowia seniora (zażywanych leków, chorób, przebytych operacji, alergii). Informacje zawarte w ankiecie zostaną wykorzystane przez służby ratunkowe w sytuacji konieczności przeprowadzenia sprawnej akcji ratunkowej. Dla uwiarygodnienia danych zgromadzonych w medycznej części ankiety, niezbędny będzie również podpis lekarza rodzinnego.

W ankiecie znajdzie się również miejsce na wpisanie danych osób, które senior chciałby powiadomić w razie potrzeby (nagłej hospitalizacji, prośby dotyczącej przekazania kluczy do mieszkania, zaopiekowania się zwierzęciem podczas jego nieobecności).

W celu udaremnienia ewentualnych prób oszustwa organizatorzy informują, że Poznańskie Pudełko Życia jest bezpłatne i nikt nie może roznosić ani sprzedawać pudełek po domach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.