Wojewoda usunie lekarza ze specjalizacji?

Wojewoda lubelski prawdopodobnie będzie wnioskował o usunięcie z listy lekarzy robiących specjalizację mężczyznę, który w ubiegłym tygodniu staranował w Lublinie swoim samochodem inne auta czekające na zielone światło.
Wojewoda usunie lekarza ze specjalizacji?
Formalny wniosek w tej sprawie musi złożyć dyrekcja Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie, w którym pracuje mężczyzna.

Dyrektor szpitala Adam Borowicz zapowiedział, że nie chce kontynuować współpracy z lekarzem, który nadużył jego zaufania. Jednak sam nie mógł go zwolnić, bo mężczyzna w placówce jest rezydentem i stypendystą resortu zdrowia. W niektórych przypadkach może to jednak zrobić wojewoda. Jak się okazuje, ta sytuacja na to pozwala.

Urzędnicy wojewody zapowiadają, że czekają na wniosek dyrektora szpitala. Po jego wpłynięciu rozpocznie się postępowanie administracyjne w sprawie skreślenia Sebastiana N. z listy lekarzy robiących specjalizację. Cała procedura potrwa 30 dni od chwili wpłynięcia wniosku.

Jak się okazuje lekarz już dwa razy tracił prawo jazdy. Raz za prowadzenie po alkoholu, drugi raz za przekroczenie limitu punktów karnych. Pasjonuje się wyścigami samochodowymi.

Więcej:  www.dziennikwschodni.pl

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE