Wojewoda walczy z rodzicami, którzy nie chcą szczepić dzieci

Wojewoda pomorski wydał pierwsze postanowienia o nałożeniu grzywny na rodziców, którzy notorycznie uchylali się od obowiązku zaszczepienia swoich dzieci.
Wojewoda walczy z rodzicami, którzy nie chcą szczepić dzieci
fot. flickr.com/ZaldyImg

Jak informuje Dziennik Bałtycki, grzywny wynoszą 2,5 tys. zł każda - choć prawo dopuszcza nawet do 10 tys. zł. Jest ich osiem. Zapłacą je rodzice z Lęborka, Starogardu Gdańskiego, Tczewa i Człuchowa.

Rzecznik wojewody pomorskiego podkreśla, że nie jest to kara, a środek, który ma przymusić rodziców do zrealizowania ustawowego obowiązku. Rodzice mają jeszcze szansę uniknąć dotkliwej kary. Aby tak się stało, musieliby poddać dzieci obligatoryjnym szczepieniom.

Czytaj też: Przedszkola i żłobki nie dla niezaszczepionych dzieci. Tak chcą radni

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do szkoły też nie powinno posyłać się dzieci - mimo wysokiego analfabetyzmu odsetek ludzi szczęśliwych na przykład w Gabonie jest wyższy niż w Polsce... I pomyśleć ile mogłyby gminy zaoszczędzić na oświacie...

Ludowa mądrość, 2015-04-02 19:23:16 odpowiedz

od jakiegoś czasu rodzice trochę ostrożniej szczepili dzieci, ale zwiększonej zachorowalności z tego powodu nie było, więc dlaczego znów taka nagonka???? czyje interesy za tym stoją??

olo, 2015-04-02 16:58:27 odpowiedz

ja mam wątpliwości, czy nasze władze są reprezentantami społeczeństwa wybranymi demokratycznie, chyba te wybory musiały być sfałszowane, skoro reprezentant zamiast reprezentować walczy z rodzicami... wojewoda walczy z rodzicami małych dzieci.. minister edukacji z troszkę większymi, które chce sił...ą zagonić do klasy I wszystko dla "ich dobra" tylko gdzie tu demokracja?????? rozwiń

zosia, 2015-04-02 16:55:50 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE