PARTNER PORTALU
  • BGK

Wojewoda zablokował przeniesienie oddziałów

  • elblag.wm.pl/Rynek Zdrowia    13 października 2011 - 15:23
Wojewoda zablokował przeniesienie oddziałów

Wojewoda warmińsko-mazurski unieważnił w ramach nadzoru prawnego uchwały elbląskiego samorządu z 2 września br., których celem było przeniesienie kilku oddziałów do innych szpitali. Zdaniem wojewody, zostały one podjęte z naruszeniem prawa.
Radni planowali, że oddział ginekologiczno-położniczy z pododdziałem noworodków z Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego z Przychodnią (dawny szpital wojskowy) zostanie przeniesiony do Szpitala Miejskiego.

Z kolei neurologia miała trafić do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Zakładano również, że szpital wojskowy przejmie od miejskiego oddział chorób wewnętrznych z pododdziałem pulmonologicznym i intensywnym nadzorem kardiologicznym oraz Zakład Usprawniania Medycznego i Ośrodek Rehabilitacji Dziennej.

Wojewoda uznał, że zmiana statutów lecznic powinna nastąpić po faktycznym wprowadzeniu do zakresu zadań szpitali określonego rodzaju świadczeń. Nie dopilnowano również obowiązku zgłoszenia planowanych w statucie zmian do rejestru podmiotów prowadzących działalność leczniczą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.