PARTNER PORTALU
  • BGK

Wojewódzka dotacja na rozbudowę specjalistycznego szpitala

  • AW    23 maja 2012 - 16:10
Wojewódzka dotacja na rozbudowę specjalistycznego szpitala

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przyznał z budżetu województwa dotacje dla Specjalistycznego Szpitala w Szczecinie Zdunowie.
580 tys. zł przeznaczono na budowę parkingu głównego Szpitala Zdunowo na 182 miejsca postojowe. Jak podaje zachodniopomorski urząd marszałkowski, budowa parkingu jest konieczna z uwagi na brak wystarczającego zaplecza parkingowego.

 Przy obecnie realizowanych inwestycjach, w szczególności budowie dolnego źródła ciepła z pompami ciepła zajdzie konieczność wyłączenia z użytkowania większości terenów obecnie użytkowanych jako miejsca postojowe samochodów osobowych.

Dla zachowania ciągłości pracy szpitala i bezpieczeństwa pożarowo-technicznego obiektu konieczna jest pilna budowa docelowego głównego parkingu szpitala. Parking będzie służył głównie pacjentom, osobom odwiedzających chorych i pracownikom. Koszt całkowity wyniesie 870 tys. zł.

600 tys. zł na dofinansowanie systemu poczty pneumatycznej w kompleksie obiektów Szpitala - prowadzona rozbudowa szpitala wymaga dostosowania i zintegrowania istniejących w szpitalu systemów przesyłu materiałów biologicznych do badań, szczególnie śródoperacyjnych w hermetycznych opakowaniach.       

W rozbudowanej części środkowej budynku głównego szpitala zostaną zlokalizowane centralnie w stosunku do oddziałów szpitalnych wszystkie strategiczne dla szpitala elementy technologii medycznej, w szczególności zespół bloków operacyjnych, w tym blok operacyjny chirurgii z trzema salami operacyjnymi i salą zabiegów chirurgii naczyniowej, blok operacyjny ortopedii z czterema salami operacyjnymi i salą zabiegów artroskopii, a także blok operacyjny torakochirurgii z trzema salami operacyjnymi.

Zintegrowanie wszystkich istniejących komórek w szpitalu, a w szczególności 11 sal operacyjnych, w których obywać się będą liczne zabiegi o profilu onkologicznym, wymaga zapewnienia systemu szybkiego przesyłu wycinków histopatologicznych celem bezzwłocznej diagnostyki histopatologicznej podczas trwania zabiegu operacyjnego. Koszt całkowity wyniesie 1 mln zł.
   

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.