Wojewódzka dotacja na rozbudowę specjalistycznego szpitala

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przyznał z budżetu województwa dotacje dla Specjalistycznego Szpitala w Szczecinie Zdunowie.
Wojewódzka dotacja na rozbudowę specjalistycznego szpitala

580 tys. zł przeznaczono na budowę parkingu głównego Szpitala Zdunowo na 182 miejsca postojowe. Jak podaje zachodniopomorski urząd marszałkowski, budowa parkingu jest konieczna z uwagi na brak wystarczającego zaplecza parkingowego.

 Przy obecnie realizowanych inwestycjach, w szczególności budowie dolnego źródła ciepła z pompami ciepła zajdzie konieczność wyłączenia z użytkowania większości terenów obecnie użytkowanych jako miejsca postojowe samochodów osobowych.

Dla zachowania ciągłości pracy szpitala i bezpieczeństwa pożarowo-technicznego obiektu konieczna jest pilna budowa docelowego głównego parkingu szpitala. Parking będzie służył głównie pacjentom, osobom odwiedzających chorych i pracownikom. Koszt całkowity wyniesie 870 tys. zł.

600 tys. zł na dofinansowanie systemu poczty pneumatycznej w kompleksie obiektów Szpitala - prowadzona rozbudowa szpitala wymaga dostosowania i zintegrowania istniejących w szpitalu systemów przesyłu materiałów biologicznych do badań, szczególnie śródoperacyjnych w hermetycznych opakowaniach.       

W rozbudowanej części środkowej budynku głównego szpitala zostaną zlokalizowane centralnie w stosunku do oddziałów szpitalnych wszystkie strategiczne dla szpitala elementy technologii medycznej, w szczególności zespół bloków operacyjnych, w tym blok operacyjny chirurgii z trzema salami operacyjnymi i salą zabiegów chirurgii naczyniowej, blok operacyjny ortopedii z czterema salami operacyjnymi i salą zabiegów artroskopii, a także blok operacyjny torakochirurgii z trzema salami operacyjnymi.

Zintegrowanie wszystkich istniejących komórek w szpitalu, a w szczególności 11 sal operacyjnych, w których obywać się będą liczne zabiegi o profilu onkologicznym, wymaga zapewnienia systemu szybkiego przesyłu wycinków histopatologicznych celem bezzwłocznej diagnostyki histopatologicznej podczas trwania zabiegu operacyjnego. Koszt całkowity wyniesie 1 mln zł.
   

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE