PARTNER PORTALU
 • BGK

Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny zostanie bez lekarzy?

 • TK    15 marca 2018 - 15:05
Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny zostanie bez lekarzy?
Większość lekarzy odejdzie od łóżek pacjentów już 20 marca - zapowiadają związki zawodowe (Fot. wsnlc.pl)

Związek Zawodowy Lekarzy przy Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublińcu zapowiedział, że od wtorku 20 marca placówka pozostanie bez obsady dyżurowej. Lekarze nie odejdą od łóżek, jeśli z pracy zwolniony zostanie obecny dyrektor placówki.
Aż 17 na 19 lekarzy pracujących w lublinieckim szpitalu neuropsychiatrycznym już w styczniu 2018 r. wypowiedziało klauzule opt-out. Jak tłumaczą w piśmie rozesłanym do mediów, jedynym powodem są kwestie organizacyjne i fiasko rozmów z dyrektorem.

Ponadto lekarze domagają się odwołania obecnego dyrektora i zaznaczają, że odejście dr Henryka Kromołowskiego jest jedynym warunkiem ponownego podpisania klauzuli opt-out. 

Czytaj także: Wypowiadanie klauzuli opt-out przez lekarzy nie zaburza pracy szpitali?

Stanowisko lekarzy już od przełomu stycznia i lutego znane jest zarówno Radzie Społecznej placówki, jak i śląskiemu Urzędowi Marszałkowskiemu - organowi założycielskiemu. Jak wynika z pisma lekarzy rozesłanego do mediów, ani jeden ani drugi organ do tej pory nie zareagował na groźbę odejścia lekarzy od łóżek.

"W jego treści znajduje się oświadczenie, że na dzień dzisiejszy, jedynym warunkiem ponownego podpisania klauzuli opt-out jest odwołanie ze stanowiska dyrektora WSN. W związku ze zbliżającym się w funkcjonowaniu WSN momentem krytycznym i utrzymującym się brakiem decyzji ze strony organu założycielskiego zostaliśmy zmuszeni do powiadomienia o sytuacji szpitala opinii publicznej" - czytamy w oświadczeniu OZZL przy WSN w Lublińcu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (46)

 • BD, 2018-04-16 15:01:13

  Po tylu latach zaniedbań trzeba szpital odbudowywać, ludzie wyrabiali wyniki szpitalowi w koszmarnych warunkach pracy. Wreszcie zacznie się myślenie systemowe i powolne zmiany. Ludzie odetchnęli z ulgą i czekają na nowe, które gorsze być nie może! Przez 10 lat nie wprowadził żadnych restrukturyzacji..., a czepia się że ktoś ma na to pomysł..  rozwiń
 • Falbana, 2018-04-08 19:35:18

  Czy ktoś wie coś więcej, w szpitalu ma pojawić się jakaś firma restrukturyzacyjna - w jakim celu? Przecież szpital ma dodatnie wyniki finansowe. Chcą coś likwidować, zwalniać? Jaka jest wiedza związków zawodowych na ten temat? A może trzeba zapytać Urząd Marszałkowski?
 • pracownik, 2018-03-30 20:46:01

  zobaczycie za kilka tygodni, co się będzie działo w Szpitalu. Nowa Pani Dyrektor widzi tylko jedną grupę zawodową czyli lekarzy, natomiast pozostali nie mają znaczenia... ciekawe jakie dostaną podwyżki i co na to pozostali. Dopiero wtedy docenicie poprzedniego Dyrektora