PARTNER PORTALU
  • BGK

Wojna ze szczepieniami

  • PAP/Gazeta Wyborcza    8 listopada 2013 - 07:27
Wojna ze szczepieniami

Leżajsk zafundował nastolatkom szczepienia chroniące przed rakiem szyjki macicy. Wielu rodziców w ostatniej chwili z nich zrezygnowało.
Szczepienia poprzedziła kampania informacyjna. "Po spotkaniach blisko 100 proc. rodziców deklarowało, że chce, aby ich córki zostały zaszczepione" - mówi Zofia Dąbek, radna gminy Leżajsk, inicjatorka akcji. Do szczepień zakwalifikowano 122 dziewczynki - informuje "Gazeta Wyborcza".

Ale gdy szczepienia się rozpoczęły, 20 rodziców wycofało zgody. W gminie pojawiły się ulotki nakłaniające do nieszczepienia się. Rozeszła się informacja, że zaszczepione dziewczynki nie będą mogły mieć dzieci.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Katarzyna, 2013-11-12 08:48:29

    Możliwość szczepienia i to za darmo? Rewelacja; w innym źródle czytałam, że jakiś ksiądz się wziął za "zniechęcanie". Ktokolwiek; Powrót do szkoły by się rodzicom przydał, na lekcje biologii.
  • K. , 2013-11-08 10:44:28

    Podłość ludzka nie zna granic ! Proponuje, aby osoby które dezinformują ludzi wzięły odpowiedzialność za efekty niezaszczepienia ! Ciekawe co powiedzą za 10-20 lat jak dziewczynki - wtedy kobiety ( często żony matki ) będą zmagać sie z Rakiem ! Umyją ręce ? Za takie zachowanie powinno sie wystawić r...achunek !!! A dla fundatorow - gratulacje !! Nie poddawajcie sie :) dobrze robicie !!!  rozwiń