PARTNER PORTALU
  • BGK

WOŚP gra dla szpitali w Radomiu

  • bad    11 stycznia 2015 - 11:20
WOŚP gra dla szpitali w Radomiu

WOŚP zagra także w tym roku dla szpitali w Radomiu Fot. radom.pl

Sprzęt medyczny podarowany radomskim szpitalom przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy ratuje życie najmłodszym, poprawia komfort leczenia starszym. Jego wartość to prawie 2,5 miliona złotych.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grać będzie już po raz dwudziesty trzeci w Polsce, a po raz czternasty w Radomiu. Zebrane pieniądze będą przeznaczone dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych, onkologicznych, kardiochirurgicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

Udział w kweście zadeklarował Prezydent Radomia Radosław Witkowski: - Akcja ma piękny i szczytny cel. Wspaniałą rzeczą jest świadomość uczestniczenia w tak ważnym i pożytecznym wydarzeniu, razem z całą rzeszą innych wolontariuszy i ludzi dobrej woli.  

Prezydent Radosław Witkowski wystawi także na aukcję WOŚP swój  krawat, który uznał za szczęśliwy: ten sam, który miał na sobie, gdy Premier Ewa Kopacz ogłosiła go kandydatem PO na prezydenta Radomia oraz gdy odbierał zaświadczenie o wyborze na prezydenta i złożył ślubowanie. 

Do tej pory dzięki kwestom organizowanym w latach ubiegłych podczas WOŚP harcerze - organizatorzy radomskich finałów WOŚP, zebrali prawie 2 mln złotych. Do radomskich placówek ochrony zdrowia, głównie do szpitali Fundacja WOŚP zakupiła sprzęt wartości blisko 2,5 mln zł. 

Czytaj też: WOŚP kupiła sprzęt medyczny dla 47 oddziałów

W programie radomskiej orkiestry będą koncerty zespołów rockowych i bluesowych. Start o godzinie 14 na Placu jagiellońskim, na  dużej scenie przed teatrem. Wystąpi orkiestra wojskowa , a także m.in. Exo Riots, V8 i Mimo Woli z Warszawy, Radomska Szkoła Rocka, Średnia 55, Mistrz i Małgorzata (Karol Przerwa i Małgorzata Matracka).

O 19 pojawi się gwiazda wieczoru: Harlem, a o 20 będzie wypuszczone światełko do nieba - pokaz fajerwerków.

Ponadto pokazy ratownictwa medycznego, straży pożarnej, WOPR, pokazy sztuk walki, zbiórka krwi organizowana przez Radomskie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, pokazy Szwadronu Ziemi Radomskiej i inne atrakcje.

Czytaj też: Tyle pieniędzy zebrała WOŚP

Na organizację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z budżetu Gminy Miasta Radomia na 2015 rok przekazana jest kwota 10.000 zł.  Miejski Ośrodek Kultury ,,Amfiteatr” przeznaczył ją na pokrycie kosztów nagłośnienia, oświetlenia scenicznego, obsługi technicznej oraz wynajmu sceny plenerowej.

23. Finał WOŚP wspierają także radomscy biegacze ze Stowarzyszenia „Biegiem Radom!”, którzy w sobotę 10 stycznia, bez względu na pogodę, będą biegać nad zalewem Borki.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.