WOŚP kupiła sprzęt medyczny dla 47 oddziałów

Fundacja WOŚP kupiła 265 urządzeń medycznych, które trafią do 47 placówek z dziecięcymi oddziałami ratunkowymi w całej Polsce. Zakupy sfinansowano z funduszy zebranych podczas 22. Finału. To sprzęt z najwyższej półki - zapewniał szef fundacji Jurek Owsiak.
WOŚP kupiła sprzęt medyczny dla 47 oddziałów

Sprzęt kupiono w ramach konkursu ofert. Jak zapewnia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, dzięki tym urządzeniom lekarze będą w stanie szybciej postawić diagnozę i podjąć decyzje, jakie czynności należy wykonać, by jak najskuteczniej pomóc małemu pacjentowi w dziecięcym oddziale ratunkowym.

Negocjacje, jak podkreślał przed rozpoczęciem konkursu Owsiak, prowadzone były nie na podstawie regulacji o zamówieniach publicznych, ale w formie konkursu ofert stawiającego na pierwszym miejscu kryterium jakości kupowanych urządzeń.

WOŚP kupiła m.in. dwa tomografy komputerowe, dziewięć urządzeń do ogrzewania pacjenta, 17 aparatów do znieczulania, 68 transportowych aparatów monitorujących, 34 zestawy do trudnej intubacji, 34 ultrasonografów. W sumie kupiono sprzęt za blisko 21 mln zł. Wartość rynkowa sprzętu wynosi ponad 30,4 mln zł.

- Wiemy już, że uzyskaliśmy warunki zakupu całego tego sprzętu dużo lepsze, niż zakładaliśmy przed konkursem. Ostatecznie kupiliśmy o kilkadziesiąt urządzeń więcej niż ocenialiśmy, przystępując do konkursu, a nie udało nam się jeszcze rozstrzygnąć konkursu na respiratory transportowe. Wrócimy do niego za kilka tygodni. To kolejny dowód, że mechanizm oparty na konkursie ofert jest doskonałym sposobem na realizację celów WOŚP - dodał rzecznik prasowy fundacji Krzysztof Dobies.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja ekspertów złożona ze specjalistów oraz członków zarządu Fundacji WOŚP.

Czytaj też: NIK skontroluje finanse WOŚP?

WOŚP planuje też kolejne zakupy dla oddziałów geriatrycznych. Jak ocenił Owsiak, sprzęt kupiony dotychczas przez WOŚP dla seniorów w zakładach opiekuńczo-leczniczych istotnie poprawił panujące tam warunki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE