PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław: Konflikt lekarzy z dyrektorem nabiera na sile. Będzie kontrola marszałka

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Wyborcza    16 stycznia 2018 - 12:25
Wrocław: Konflikt lekarzy z dyrektorem nabiera na sile. Będzie kontrola marszałka
Po skargach ze strony lekarzy Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, który jest dla lecznicy organem prowadzącym, zlecił kontrolę w placówce (fot. arch.)

120 rezydentów i 140 specjalistów z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu wypowiedziało klauzulę opt-out. Gdy dyrektor zagroził wstrzymaniem urlopów i wyjazdów na szkolenia, personel poskarżył się marszałkowi. Będzie kontrola.
Po wypowiedzeniu klauzuli przez niemal wszystkich lekarzy z tej placówki pojawiły się problemy z ułożeniem grafików. Dyrektor szpitala, prof. Wojciech Witkiewicz, zaproponował system pracy zmianowej lub łączenie dyżurów na różnych oddziałach. Następnie wydał zarządzenie dotyczące możliwości wstrzymania urlopów wypoczynkowych, udziału w konferencjach, zjazdach, stażach itp. - informuje Gazeta Wyborcza.

Najbardziej poszkodowani czują się ci, którzy nie wypowiedzieli klauzuli opt-out. Nie wiedzą, czy nie będą musieli rezygnować np. z zaplanowanych z rodziną ferii zimowych.

Dyrektor zapewnia, że żadne kroki nie zostaną podjęte, jeśli nie będzie takiej potrzeby, zastrzegając jednocześnie, że dla niego najważniejsze jest dobro pacjenta.

Po skargach ze strony lekarzy Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, który jest dla lecznicy organem prowadzącym, zlecił kontrolę w placówce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.