PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław. Powstaje centrum chorób piersi za 25 mln zł

  • JL    19 kwietnia 2016 - 09:54
Wrocław. Powstaje centrum chorób piersi za 25 mln zł
Tak będzie wyglądał Breast Unit w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu. Fot. Mat. prasowe

Pierwszy w regionie ośrodek, w którym zespół lekarzy wielu specjalności zajmie się leczeniem nowotworów piersi, powstanie w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu.
Breast Unit, czyli Zespół ds. Chorób Piersi, będzie się mieścił w samodzielnym budynku (połączonym z budynkiem Dolnośląskiego Centrum Onkologii), w którym znajdzie się sala operacyjna spełniająca najwyższe standardy funkcjonalne i oddział szpitalny z wygodnymi salami dla pacjentek.

Będą tu także nowe gabinety zabiegowe, opatrunkowe i konsultacyjne. Nowy oddział zostanie wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny dla pacjentek z rakiem piersi, m.in. w dwa mammografy cyfrowe. W planach jest także stosowanie zaawansowanych technik leczenia – np. radioterapia śródoperacyjna.

Gmach stanie na terenie Dolnośląskiego Centrum Onkologii przy pl. Hirszfelda 12. Będzie to największy w Polsce trójkondygnacyjny obiekt szpitalny wykonany w systemie modułowym o powierzchni około 2,5 tys. mkw.

Inwestycja kosztować będzie blisko 25 mln złotych. Projektem i pracami budowlanymi zajmuje się Miastoprojekt Wrocław. Inwestycja zakończy się jesienią tego roku. Pierwsze pacjentki trafią do centrum w styczniu.

Breast Unit to jeden z pierwszych elementów planu budowy nowego szpitala onkologiocznego, który za kilka lat zamierza wybudować samorząd województwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.