PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław, USK: Anonimowy donos zawiera nieprawdziwe treści

  • RynekZdrowia.pl    28 lipca 2016 - 18:07
Wrocław, USK: Anonimowy donos zawiera nieprawdziwe treści
USK twierdzi, że donos zawiera nieprawdziwe treści, które godzą w wizerunek szpitala i mają znamiona zniesławienia. (Fot. Archiwum)

Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu złożył do Prokuratury Rejonowej Wrocław Krzyki-Zachód wniosek w sprawie anonimowego donosu, który trafił do wrocławskich mediów.
Jak informuje szpital na swojej stronie internetowej, list zawierał nieprawdziwe treści, które godzą w wizerunek szpitala i mają znamiona zniesławienia, obrażają personel medyczny oraz narażają na utratę zaufania.

- Autor donosu przedstawia nieprawdziwy przebieg leczenia 35-letniej pacjentki oraz przyczynę jej zgonu. Ubolewamy nad tym, że autor anonimu działał na szkodę szpitala, ale największą krzywdę wyrządził rodzinie pacjentki dostarczając jej dodatkowych cierpień - podaje USK.

Jednocześnie lecznica podkreśla, że pacjentka obciążona poważnymi schorzeniami urodziła bezpiecznie zdrowe dziecko. Zmarła w drugiej dobie po porodzie, z powodów kardiologicznych. Mimo prowadzonej reanimacji nie zdołaliśmy jej uratować. USK kieruje wyrazy głębokiego współczucia do bliskich pacjentki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.