PARTNER PORTALU
  • BGK

Wsparcie dla ośrodka leczenia oparzeń

  • Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia    24 stycznia 2011 - 08:53

Szpital Powiatowy w Łęcznej będzie miał więcej łóżek na oddziale intensywnej terapii. Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej, zyska możliwość stosowania najnowocześniejszych metod leczenia oparzeń m.in. dzięki posiadaniu komory hiperbarycznej i przy zastosowaniu przeszczepów sztucznej skóry.
Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń ( wchodzące w skład oddziału intensywnej terapii) wzbogaci się też o nową aparaturę. To m.in. 12 sztucznych nerek, sztuczne płuca oraz sprzęt monitorujący układ krążenia. Urządzenia czekają już tylko na montaż. Ten będzie możliwy, gdy skończy się rozbudowa budynku szpitala, czyli na przełomie maja i czerwca. W połowie roku, ma być gotowe lądowisko dla helikopterów sanitarnych – informuje "Dziennik Wschodni".

Za dwa miesiące szpital będzie gotowy do przeprowadzania przeszczepów tzw. sztucznej skóry u chorych z ciężkimi poparzeniami i odmrożeniami.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Piotr Olechno potwierdza, że w tym roku resort przeznaczy na ten cel blisko 600 tys. zł z Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej. Z tego programu zostaną też przekazane środki do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • chory, 2011-01-24 14:06:50

    Dobrze,że wspiera sie ośrodki na wsi.Ale czy w GÓRACH, W MIASTACH nie potrzeba lekarzy ? Oczywiście,że potrzeba !15 kilometrów trzeba iść do specjalisty! I to nie za symboliczny ''grosik''...