PARTNER PORTALU
  • BGK

Współfinansują leczenie w nocy i święta

  • RR, gazetalubuska.pl/Rynek Zdrowia    2 maja 2011 - 14:19

Władze Głogowa i powiatu głogowskiego porozumiały się z Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych w sprawie uruchomienia w Głogowie filii PCUZ, w której będą przyjmowani pacjenci w święta i w godzinach nocnych. Rozmowy trwały kilka tygodni.

Oba samorządy przejęły koszty związane z funkcjonowaniem w Głogowie nowego punktu pomocy organizowanego w przychodni specjalistycznej przy ul. Kościuszki. 30 tys. zł ma kosztować przygotowanie pomieszczeń. Trzeba będzie je także wyposażyć w odpowiedni sprzęt.

Przypomnijmy: przez dwa miesiące z budżetów miasta, powiatu i gmin za ponad 100 tys. zł finansowana była opieka nocna i świąteczna w głogowskim szpitalu, który nie otrzymał kontraktu na te świadczenia. NFZ podpisał umowę na ten zakres z Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych.

Mariola Kośmider, dyrektor PCUZ, przekonywała w marcu, że na rozmowy z samorządowcami jest otwarta. Zaznaczała jednak, że za świadczenie usług medycznych placówka musi otrzymać wynagrodzenie.

- Mamy określony potencjał w Polkowicach. Gdy będę musiała dokupić świadczenia w innej miejscowości, musi to być ekonomicznie uzasadnione - wyjaśniała dyrektor Kośmider.

W przypadku niepublicznej placówki, jaką jest PCUZ, decydujące znaczenie przy tworzeniu zamiejscowej filii odgrywa rachunek ekonomiczny. Niebawem - dzięki temu, że władze samorządowe zdecydowały się do niej dopłacać - głogowianie będą mieli na miejscu nocną i świąteczna pomoc medyczną.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.