PARTNER PORTALU
  • BGK

Wszystko dla noworodków

  • Anna Kaczmarek/ Rynek Zdrowia    28 lipca 2010 - 17:25

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy zakupił płucoserce na oddział neonatologiczny.
– Decyzja o zakupie urządzenia zapadła już w ubiegłym roku. Wówczas testowaliśmy urządzenie, jednak musieliśmy je przekazać do innego ośrodka, w którym leczono pacjenta chorego na grypę AH1N1. Później mieliśmy też sytuację, kiedy to nasz pacjent potrzebował płucoserca, jednak wszystkie dostępne w Polsce urządzenia były zajęte. Te wydarzenia przypieczętowały decyzję co do zakupu płucoserca – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Krystyna Barcik, dyrektor legnickiej placówki.
 
Dzięki płucosercu oddział neonatologiczny szpitala stał się jeszcze bardziej nowoczesnym ośrodkiem leczącym najmłodszych. Ma już trzeci stopień referencyjności, natomiast po dokonaniu tej sprzętowej inwestycji, jest też jednym z 5. oddziałów neonatologicznych, które posiadają w Polsce płucoserce.
 
– Mamy na tym oddziale świetny zespół lekarzy. Siedmiu z dziewięciu ma specjalizację z neonatologii. Chcemy być ośrodkiem na najwyższym poziomie – tłumaczy dyrektor Barcik. – Płucoserce kosztowało 160 tys. zł i zostało kupione ze środków szpitala. Mamy za sobą wstępne rozmowy z NFZ. Płatnik obiecał, że za procedury wykonywane z użyciem płucoserca będziemy mieli płacone oddzielnie.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.