PARTNER PORTALU
  • BGK
.pl/images/2017/icons/mail2.png" alt="" width="90" /> ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Wybudowali przychodnię z gminnej "krwawicy"

  • Rynek Zdrowia (RR)/ Gazeta Wyborcza    25 sierpnia 2010 - 21:15
Wybudowali przychodnię z gminnej "krwawicy"

W Koniecpolu otwarto 25 sierpnia ośrodek zdrowia, w którym mieści się 14 gabinetów lekarskich. Władze samorządowe liczą, że nowa placówka szybko uzyska kontrakt z NFZ, bo zakres usług medycznych dla mieszkańców tego rejonu jest niezwykle skromny.
Budowę obiektu rozpoczęto w 2007 r. z myślą o stacji pogotowia ratunkowego. Potem dobudowano dwupiętrową przychodnię. Obecnie jest więc w Koniecpolu pogotowie i przychodnia, która w praktyce funkcjonuje od połowy sierpnia.

Koniecpol z własnego budżetu przeznaczył na nią 9 mln zł. Oprócz pieniędzy gminy, 800 tys. zł dołożył Urząd Marszałkowski w Katowicach, a za 2,1 mln zł z środków unijnych zakupiono wyposażenie przychodni.

– Gmina strasznie się wykrwawiła finansowo – przyznał burmistrz Józef Kałuża w "Gazecie Wyborczej". – To dlatego, że w unijnych konkursach nie można było starać się o pieniądze na mury czy wykończenie budynków.

– Dotychczasowy ZOZ, który mieści się w Rynku, został przeniesiony do nowego obiektu przy ul. Armii Krajowej 2. Pracują w nim lekarze podstawowej opieki zdrowotnej – powiedział portalowi rynekzdrowia.pl Janusz Stypka, zastępca burmistrza.

Wyjaśnił również, że jeśli w nowej placówce zostaną wolne gabinety, to będzie w nich można prowadzić prywatne praktyki lekarskie. – Myślimy bowiem o pozyskaniu specjalistów – dodał.

Miasto i gmina Koniecpol, a także okoliczne gminy (Dąbrowa Zielona, Przyrów i Lelów), na tle innych regionów woj. śląskiego są słabo zabezpieczone pod względem oferty medycznej. Nowa inwestycja powinna poprawić sytuację.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.