PARTNER PORTALU
  • BGK

Wykonają mammografię w nowej pracowni

  • PAP    24 czerwca 2011 - 17:15

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Stalowej Woli dzięki unijnemu wsparciu otworzył nowoczesną pracownię mammograficzną.
To druga taka pracownia w mieście i 19. w województwie. Jak podkreślił dyrektor placówki, Wojciech Korkowski, decyzja o otwarciu pracowni mammograficznej zapadła w związku z planami włączenie takich badań do obowiązkowych. - Chcemy w ten sposób podtrzymać naszą bogatą tradycję wykonywania badań dla osób pracujących i maksymalnie ułatwić naszym pacjentkom dostęp do nich oraz zapewnić je na wysokim poziomie - wyjaśnił.

Czytaj też: Porozumienie z UE ws. badań dla dzieci

Korkowski ma nadzieję, że dzięki nowej pracowni zwiększy się wykrywalność nowotworów we wczesnym stadium, co umożliwi całkowite wyleczenie. Na badanie do pracowni można zgłosić się na podstawie zaproszeń, które trafiają do kobiet między 50. a 69. rokiem życia, lub ze skierowaniem od lekarza. Do tej pory mammografię w Stalowej Woli wykonywał wyłącznie Powiatowy Szpital Specjalistyczny.

Zakup sprzętu, dostosowanie pomieszczenia i jego wyposażenie było możliwe dzięki projektowi "Bezpieczeństwo zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia w Gminie Stalowa Wola". Projekt, o wartości ponad 2,5 mln zł, został dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.