PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyrok ws. likwidacji szpitala uchylony

  • AT    14 marca 2012 - 20:29
Wyrok ws. likwidacji szpitala uchylony

13 marca br. Naczelny Sąd Administracyjny w konsekwencji złożenia skargi kasacyjnej przez sejmik województwa, uchylił wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie likwidacji szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach i oddalił skargę organizacji związkowych na uchwałę likwidacyjną.
Wyrok NSA jest ostateczny i oznacza zielone światło dla finalizacji procesu likwidacji szpitala w Siedlcach.

- To bardzo dobra wiadomość przede wszystkim dla samego szpitala. Wyrok NSA kończy długi, czasochłonny i bezproduktywny spór, a przede wszystkim potwierdza, że nasze działania były zgodne z prawem i właściwe - podsumował wiadomość Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Uchwałę w sprawie likwidacji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Siedlcach podjętą w 2010 r. podważyły związki zawodowe działające w szpitalu. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie unieważnił uchwałę sejmiku. Z wyrokiem tym nie zgodziły się władze województwa, kierując sprawę do Naczelnego Sądu Administracyjnego. 13 marca br. sąd uchylił wyrok WSA i oddalił skargę związków zawodowych. NSA stwierdził, że związki zawodowe nie miały legitymacji do występowania ze skargą w przedmiotowej sprawie. Wyrok NSA ostatecznie zamyka sprawę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.