PARTNER PORTALU
  • BGK

Wytyczne dla dokumentacji medycznej on-line

  • Rynek Zdrowia (Daniel Mieczkowski)    17 lipca 2012 - 15:26
Wytyczne dla dokumentacji medycznej on-line

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) zapowiada przygotowanie wytycznych, które pomogą placówkom medycznym we wprowadzeniu odpowiednich standardów elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM).
Odliczanie czasu do ustania możliwości prowadzenia dokumentacji medycznej w postaci papierowej na stronie CSIOZ pokazuje, że zostało już tylko niespełna 745 dni.

Leszek Sikorski, dyrektor CSIOZ w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl przekonuje, że Centrum chce wesprzeć możliwość podejmowania właściwych decyzji przez placówki medyczne. Zaznacza także, że CSIOZ opracuje modele EDM, które wskażą jaką strukturę powinna mieć informacja zawarta w dokumentacji elektronicznej.

- Jesteśmy obecnie na etapie budowania tego modelu - mówi Leszek Sikorski. W jego ocenie z jednej strony potrzebne jest porozumienie z dostawcami usług zdrowotnych, czyli z profesjonalistami medycznymi, z drugiej - z dostawcami oprogramowania IT. Niezbędna jest też właściwa informacja dla placówek o standardach EDM.

- Naszą ambicją jest wspieranie placówek medycznych w wypracowaniu rozwiązań zapewniających interoperacyjność całego systemu - dodaje nasz rozmówca. Zastrzega przy tym, że promowanie konkretnych produktów nie wchodzi w grę.

- W tym zakresie zostawiamy placówkom medycznym całkowitą swobodę. Wypracowanie przez CSIOZ standardów w zakresie EDM dla placówek medycznych pozwoli im na powiedzenie "sprawdzam" dostawcom narzędzi informatycznych - wyjaśnia Sikorski.

Cały artykuł czytaj tu Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.