PARTNER PORTALU
  • BGK

Wznowione płatności na informatyzację szpitali

  • Rynek Zdrowia    18 września 2012 - 08:10
Wznowione płatności na informatyzację szpitali

Komisja Europejska poinformowała, że do końca miesiąca Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji (MAC) otrzyma decyzję potwierdzającą wznowienie płatności dla dużych projektów z zakresu informatyzacji administracji oraz inwestycji przedsiębiorstw. - Wznowienie płatności w programie PO IG dotyczy także projektów realizowanych przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia - zapewnia Artur Koziołek, rzecznik prasowy MAC.
Oznacza to, że Polska jeszcze w tym roku może uzyskać refundację wydatków poniesionych w tych projektach - dodaje rzecznik.

Przypomnijmy, że wstrzymanie refundacji kosztów przez Komisję Europejską dotyczyło m. in. projektów realizowanych przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ).

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego na początku roku wstrzymało certyfikację wydatków dla KE, ponoszonych przez CSIOZ po krytycznym raporcie NIK. Finansowanie projektów CSIOZ zostało zawieszone także przez Ministerstwo Finansów (MF). W czerwcu MF odblokowało finansowanie działań CSIOZ, jednak wciąż niejasne były losy dotacji unijnych.


Głównym projektem prowadzonych przez CSIOZ jest P1 czyli „Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych”. Całkowita wartość tego przedsięwzięcia wynosi 712,64 mln zł, z czego środki unijne to 676,84 mln zł. Jednak zgodnie z danymi MRR kwota już zrefundowanych przez KE kosztów w tym projekcie sięga zaledwie 59,03 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.