PARTNER PORTALU
  • BGK

Z peselem do lekarza

  • PAP/Życie Warszawy    24 stycznia 2011 - 07:51

Wpisywanie numerów PESEL miało uporządkować kolejki do lekarzy specjalistów, jednak na razie brak rozporządzeń ministerstwa - ubolewa "Życie Warszawy".
Obecnie obowiązek podawania numeru pesel dotyczy tylko sześciu typów świadczeń: usuwania zaćmy, wszczepienia endoprotezy stawów biodrowego i kolanowego, usunięcia zwężenia tętnicy wieńcowej oraz rewizji po tych zabiegach. Jak twierdzi NFZ, kolejki rzeczywiście uległy zmniejszeniu.

Dzięki peselowi możliwe jest wykrycie przypadków zapisywania się przez te same osoby na zabieg w różnych miejscach. Aby można było takim rozwiązaniem objąć inne rodzaje zabiegów, potrzebne są dodatkowe rozporządzenia resortu zdrowia.

Lekarze przyznają, że stosowanie peselu porządkuje kolejki na poszczególne zabiegi. Jednak mimo to, w przypadku niektórych świadczeń, lista oczekujących jest i tak spora, co powoduje konieczność dodatkowej selekcji pacjentów - ujawnia "Życie Warszawy".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Eterno Vagabundo, 2011-02-02 12:39:38

    By lekarze nie ginęli w zabiegów nawale, My, pacjenci, postanówmy, nie chorować wcale. Po cóż mają się mozolić w pilnych zajęć krociu ? Niech z innymi pobiedują, też, na bezrobociu.