PARTNER PORTALU
  • BGK

Z receptą do sądu

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    10 stycznia 2012 - 06:36
Z receptą do sądu

Największe szanse na rekompensatę za kłopoty wynikłe z wadliwego wystawienia recepty może dać pozew przeciwko lekarzowi.
Prawnicy są co do tego zgodni. Jednak wskazują, że można także pozwać Skarb Państwa (ministra zdrowia) – podaje „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Lekarze przepraszają i proszą o zrozumienie

Jeśli protest lekarzy by się przedłużał, zapewne takie sprawy trafiłyby do sądów, bo złe wypisanie recepty może narazić pacjenta na dodatkowy wydatek, stres i niepotrzebne kłopoty.

Czytaj też: Jest porozumienie resortu zdrowia z lekarzami i aptekarzami

Zdaniem ekspertów system nie działa nie dlatego, że nie ma przepisów, procedur, ale dlatego że lekarze ich nie wykonują. Ustawa refundacyjna wskazuje, że za zwrot kosztów refundacji źle wystawionej recepty odpowiada lekarz – pisze „Rzeczpospolita”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • aptekarz, 2012-01-11 21:06:42

    Ustawa też mówi,że jeśli aptekarz przepuści taką z błędami receptę to nie ma refundacji i jest jeszcze dodatkowa kara umowna 2% z półrocznej refundacji. Zresztą aptekarzy / tych milczących i godzących sie na wszystko/ karze się najczęściej za nieczytelnie wypisane recepty już od 13lat...  rozwiń