PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie wspiera Uniwersytet

  • BB    27 czerwca 2011 - 20:22

Test diagnostyczny mający zastosowanie w określaniu ryzyka zachorowania na raka to wynalazek Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, który został zgłoszony do procedury uzyskania patentu międzynarodowego. Województwo Zachodniopomorskie wsparło dążenia PUM dotacją wysokości 23 205 zł.
Wynalazek, będący przedmiotem zgłoszenia patentowego to test diagnostyczny „Selenoprotein genotypes as well as selenium levels in organisms and in natural diet are critical features of human cancer risk” (Genotypy selenoprotein jak również poziomy selenu w organizmach i w naturalnej diecie jako kluczowe czynniki ryzyka raków u ludzi). Polska wersja językowa wynalazku została zgłoszona do ochrony patentowej w Urzędzie Patentowym RP w marcu 2011 roku.

Pomorski Uniwersytet Medyczny wystąpił również o międzynarodową ochronę patentową swojego wynalazku. Na ten cel otrzymał dotację w wysokości 23 205 zł z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. Dzięki uzyskanej dotacji, możliwe będzie wszczęcie międzynarodowego postępowania patentowego i po zweryfikowaniu zdolności patentowej, kontynuowanie procesu uzyskania ochrony patentowej w wybranych krajach.

Odkrycie naukowców PUM, w opinii rzecznika patentowego, jest bardzo innowacyjne i rewolucyjne. Mimo wielu badań prowadzonych na całym świecie, badanie autorstwa PUM zapoczątkuje nowatorskie podejście do diagnostyki onkologicznej.

Dotacja z budżetu Województwa przeznaczona zostanie na przygotowanie i dokonanie zgłoszenia wraz z kosztami tłumaczenia na język angielski oraz opłaty urzędowe związane ze zgłoszeniem, badaniem i przekazaniem. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Riko, 2011-06-27 21:20:53

    takie wsparcie jest bardzo potrzebne!!!!!