Zadłużony szpital chce oszczędzać, a burmistrz zarabiać

  • PAP/Dziennik Zachodni
  • 27-09-2014
  • drukuj
Powiatowy Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czeladzi ma ogromne długi - ponad 30 mln zł. Szansą na oszczędności jest budowa własnej studni głębinowej przy miejscowym szpitalu. Ale nie zgadza się na to burmistrz Czeladzi.
Zadłużony szpital chce oszczędzać, a burmistrz zarabiać

Miasto jest właścicielem wodociągów i to od niego szpital teraz kupuje wodę. Szpital chce zaoszczędzić, a gmina nie chce stracić. Póki co placówka zalega spółce gminnej około 300 tys. zł należności za wodę - donosi "Dziennik Zachodni".

Od decyzji miasta szpital odwołał się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które stwierdziło, że burmistrz Czeladzi przeprowadził postępowanie w sposób nieprawidłowy. Sprawa została przekazana do ponownego rozpatrzenia.

Czytaj też:  Zadłużenie publicznych szpitali: mimo działań naprawczych problem pozostał

Niezależnie od planowanego uruchomienia studni głębinowej, szpital przystąpił również do programu "Kropla do kropli", który pozwoli na wprowadzenie oszczędności sięgających do 35 proc. aktualnych kosztów zużycia wody i odprowadzania ścieków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Nic nie rozumiem Panie Prezydencie, Skąd jest u Pana To głupie zacięcie. Jeśli coś można, Trzeba taniej zrobić, A nie słabszego Swoim VETO dobić.

Eterno Vagabundo, 2014-09-29 18:38:53 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE