Zakaz prywatyzacji szpitali: Samorządy spłacą zadłużenie szpitali?

Samorządy obawiają się, że wraz z zakazem prywatyzacji placówek służby zdrowia to one będą musiały pokryć straty i zadłużenie szpitali.
Zakaz prywatyzacji szpitali: Samorządy spłacą zadłużenie szpitali?
Z niedawnych zapowiedzi ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła wynika, że doszło do przyspieszenia i projekt nowej ustawy o działalności leczniczej (fot.rynekzdrowia.pl/archiwum)

PiS przed wyborami zapowiadało, że chce zakazać prywatyzacji placówek służby zdrowia wszystko wskazuje na to, że słowa dotrzyma. Samorządy obawiają się jednak, że teraz to one nieodwołalnie będą musiały pokryć straty i zadłużenie szpitali.

Z niedawnych zapowiedzi ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła wynika, że doszło do przyspieszenia i projekt nowej ustawy o działalności leczniczej, który miałby zakazywać prywatyzacji, jest na ostatnim etapie prac.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że projekt faktycznie jest, a obecnie analizowane są uwagi zgłoszone w trakcie uzgodnień wewnętrznych. Szczegóły pozostają chwilowo nieznane, lecz na podstawie odpowiedzi uzyskanych z resortu można wnioskować, jak nowy rząd chce powstrzymać prywatyzację szpitali.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE