Zakłady pogrzebowe wracają do szpitali

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza
  • 27-08-2012
  • drukuj
Szpital w Busku-Zdroju wydzierżawił swoje prosektorium firmie pogrzebowej. Bo to znowu dozwolone.
Zakłady pogrzebowe wracają do szpitali
W szpitalu w Busku-Zdroju wszystkie obowiązki związane z prowadzeniem prosektorium przejmie zewnętrzna firma – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Dyrekcja szpitala podjęła taką decyzję, bo koszty dostosowania obiektu do wymogów sanepidu byłyby zbyt duże. Teraz będzie to spoczywało na firmie, która wygrała przetarg.

Ustawa o działalności leczniczej z kwietnia ubiegłego roku zezwala szpitalom na dzierżawienie prosektorium. Lecznica musi mieć na to zgodę organu założycielskiego. A dzierżawca prosektorium nie może prowadzić działalności reklamowej ani świadczyć usług pogrzebowych – pisze „Gazeta Wyborcza”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Polak potrafi. Konkursy będą "polskie", czyli pod śwagrów. A potem każda inna firma będzie miała szlaban na usługi na terenie tego szpitala. Zagrożą jej przebijaniem opon itp. Już tak jest od lat, jeśli chodzi o miasta - a nawet dzielnice.Obowiązuje "rejonizacja". Firmie pogrzebo...wej z innego miasta nie wolno wjechać na cmentarz w innym, grozi to zniszczeniem auta. Kto organizował pogrzeb z miasta do miasta, zna problem. rozwiń

pinezka, 2012-08-27 11:05:12 odpowiedz

to z czego ma się utrzymać? z handlu "skórkami"? Ma być, ładnie pachnieć i? Czytam i nie wierzę.....

Sid, 2012-08-27 08:32:32 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE