Zakończono remonty przychodni w Przecławiu

  • przeclaw24.pl (Dorota Trzebińska „Puls Przecławia”)
  • 15-09-2012
  • drukuj
W ciągu ostatnich 6 miesięcy wyremontowano gruntownie dwie przychodnie w Przecławiu.
Zakończono remonty przychodni w Przecławiu

Najpierw Niepubliczny ZOZ doktora Wojciecha Żulińskiego oraz w czasie tegorocznych wakacji Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Salus”. Środki na oba remonty pochodziły z budżetu Gminy Kołbaskowo.

W działającej obecnie pod nazwą przychodni Akademia Zdrowia Przychodnia Medycyny Rodzinnej S.C. prowadzone są trzy praktyki lekarskie: Niepubliczny ZOZ doktora Wojciecha Żulińskiego, stomatologiczna Krystyny Woźniak oraz ginekologiczna Bogusława Tarnowskiego.

Już od wejścia widać kolosalną zmianę. Wymienione zostały płytki na posadzce – teraz podłogi dostosowane są do wymogów Sanepidu. Przebudowana została rejestracja, wymalowano ściany.

– Pracuję tutaj od 1997 roku, kiedy Ośrodek Zdrowia został przeniesiony do Przecławia z Będargowa. To pierwszy remont od 14 lat. Poza wymianą podłogi poprawiony został sufit, na którym dotąd było wiele pęknięć. Przystosowaliśmy też toalety do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na wszystkie prace mamy trzyletni okres gwarancji – mówi doktor Żuliński.

– Z własnych środków zakupiliśmy krzesełka, przebudowaliśmy rejestrację. Zainwestowaliśmy w ładne obrazki na ścianie. Wykonała je nasza pacjentka Krystyna Korczak. Zakupiliśmy nowe meble.

Remont zaplanowany na dwa miesiące przedłużył się do trzech. Kolejne etapy były jednak tak zaplanowane aby możliwe było przyjmowanie pacjentów. Ci wykazali dużą cierpliwość i teraz też cieszą się z nowego wyglądu gabinetów, poczekalni i toalet.

Chciałbym podziękować doktor Balińskiej, za to, że nasi pacjenci mogli przechodzić przez jej przychodnię. Również za to, że na czas remontu w jej przychodni było czynne nasze laboratorium. Odwdzięczę się na pewno kiedy, będzie remont przychodni SALUS. Zakończony remont to jeden powód do radości. Drugi to fakt, że koleżanka Weronika Wichrowska, pracująca z nami od trzech lat, niedawno zdała w Warszawie egzamin na specjalizację z medycyny rodzinnej z trzecim wynikiem w Polsce – mówi W. Żuliński.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE