Załoga lecznicy już pewna zatrudnienia

  • Portel.pl/Rynek Zdrowia
  • 26-06-2012
  • drukuj
Załoga Szpitala Miejskiego w Elblągu otrzymała gwarancje zatrudnienia w lecznicy, którą władze miasta zamierzają przekształcić w spółkę prawa handlowego. Porozumienia w tej sprawie podpisano 25 czerwca.
Załoga lecznicy już pewna zatrudnienia
Personel placówki ma zagwarantowane zatrudnienie na okres dwóch lat, ale jeśli dojdzie do zwolnień, otrzyma - zależnie od stażu pracy - 8, 6, 4, 2-miesięczne odprawy.

Pracownicy walczyli o pakiet zabezpieczający ich finansowo, ponieważ - jak podkreśla na łamach Gazety Elbląskiej Krystyna Maciejewska ze szpitalnej "Solidarności", lecznica może nie przetrwać: w Elblągu działają dwie jednostki konkurencyjne.

Podpisany pakiet gwarancyjny wejdzie w życie w momencie zarejestrowania spółki prawa handlowego. Na razie nie wiadomo. kiedy to nastąpi.

Jak informował wcześniej portal rynekzdrowia.pl, władze Elbląga chcą sprywatyzować miejską lecznicę i szukają inwestora, który kupi część udziałów. Według prezydenta miasta to jedyny sposób uratowania zadłużonej na 17 mln zł placówki.

SP ZOZ Szpital Miejski w Elblągu od lat ma problemy finansowe. Zatrudnia około 400 osób, w tym 60 lekarzy i 160 pielęgniarek i położnych. Lecznica ma 240 łóżek w siedmiu oddziałach. Pod koniec ub. r. dwa spośród nich (rehabilitacji i chorób wewnętrznych) zostały zlikwidowane. Przy szpitalu działa także siedem poradni. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

no to teraz wszystko pewne!!!

Ojatwo, 2012-06-26 11:15:55 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE