PARTNER PORTALU
  • BGK

Załoga szpitala w Raciborzu chce strajku

  • nowiny.pl/Rynek Zdrowia    3 grudnia 2014 - 09:58
Załoga szpitala w Raciborzu chce strajku

fot.archiwum

Ponad 95 proc. z 421 głosujących (71 proc. uprawnionych) pracowników Szpitala Rejonowego im. Józefa Rostka w Raciborzu opowiedziało się za zaostrzeniem sporu zbiorowego, w jakim są pielęgniarki z dyrekcją. W grę wchodzi strajk. Decyzja ma zapaść w ciągu najbliższych dni.
W wyniku dotychczasowych negocjacji, w których uczestniczył także Adam Hajduk, starosta raciborski, zaproponowano pielęgniarkom ok. 640 zł na rękę, płatne w 4 ratach w przyszłym roku.

Protestujących oferta starosty jednak nie zadowoliła, bo podkreślają, że walczą o podwyżkę miesięcznych wypłat.

Radykalizacja działań ze strony załogi to np. strajk ostrzegawczy bądź nawet odejście od łóżek pacjentów. Dyrektor szpitala, Ryszard Rudnik zapewniał ostatnio dziennikarzy, że lecznica jest przygotowana na taki scenariusz i zapewni ciągłość wykonania kontraktu z NFZ.

Zdaniem starosty strajk w szpitalu udowodni, że pielęgniarkom bardzo zależy na wyższych płacach, ale nie zmieni sytuacji, że w budżecie szpitala czy powiatu nie ma na to środków. W jego opinii problem leży w systemie finansowania ochrony zdrowia, a nie w samorządzie. Przewiduje, że spełnienie żądań protestujących doprowadzi do plajty szpitala i redukcji personelu.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.