PARTNER PORTALU
  • BGK

Zamanifestują przeciw komercjalizacji szpitali

  • Rynek Zdrowia/Tygodnik Wałbrzyski    3 października 2012 - 15:50
Zamanifestują przeciw komercjalizacji szpitali

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych zapowiada na swej stronie internetowej, że w piątek (5 października) odbędzie się w Warszawie manifestacja w obronie praw pracowniczych zagrożonych prywatyzacją szpitali.
Współorganizatorem manifestacji jest Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80". Jej celem jest upamiętnienie 5. rocznicy Białego Miasteczka z 2007 roku, a także wyrażenie sprzeciwu wobec komercjalizacji i prywatyzacji publicznej służby zdrowia.

- Decyzje o zorganizowaniu w Polsce Europejskiego Białego Miasteczka podjęliśmy wspólnie z naszymi partnerami zagranicznymi na konferencji w Paryżu. Polskę reprezentowali tam przedstawiciele OZZPiP, "Sierpnia 80" i Polskiej Partii Pracy - przypomniał w "Tygodniku Wałbrzyskim" Patryk Kosela, rzecznik prasowy WZZ "Sierpień 80".

Poinformował, że od 1 do 7 października w krajach unijnych (także w Polsce) trwa "Tydzień Akcji Europejskiej na rzecz prawa do zdrowia społeczeństw i przeciwko niszczeniu publicznej służby zdrowia oraz jej urynkowieniu".

W czasie, gdy w Warszawie będzie odbywać się demonstracja i Europejskie Białe Miasteczko, w stolicach państw Europy odbędą się pikiety solidarnościowe z europejskim ruchem oporu wobec niszczenia publicznego wymiaru ochrony zdrowia. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.