PARTNER PORTALU
  • BGK

Zamieszanie wokół nocnej pomocy medycznej

  • KL, Gazeta Kościańska/Rynek Zdrowia    1 czerwca 2011 - 13:16
Zamieszanie wokół nocnej pomocy medycznej

Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ wypowiedział umowę na świadczenie usług w zakresie nocnej i świątecznej opieki medycznej placówce ze Starego Bojanowa.
Lecznica usługi te będzie świadczyć jedynie do końca lipca. Umowę na nocną i świąteczną pomoc lekarską NZOZ ze Starego Bojanowa podpisał w lutym br. WOM NFZ nie chce ujawniać, jaki był powód zerwania kontraktu.

– Prawdą jest, że Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ wypowiedział umowę na świadczenie usług w zakresie nocnej i świątecznej opieki medycznej placówce ze Starego Bojanowa. Z uwagi na 3-miesięczny okres wypowiedzenia placówka będzie nadal realizowała wspomniane usługi do początku sierpnia br. Do tego czasu zostanie wyłoniona w drodze rokowań lub konkursu placówka, która będzie kontynuowała świadczenia w zakresie tzw. „wieczorynki” – mówi Marta Banaszak, rzecznik WOM NFZ.

Dodaje: – Pacjenci mają zagwarantowaną ciągłość w korzystaniu z pomocy doraźnej w godzinach wieczornych, nocnych oraz w weekendy i dni wolne od pracy na terenie powiatu kościańskiego. O powodach podjętej przez Fundusz decyzji poinformujemy po zakończeniu całej procedury związanej ze złożeniem zażalenia przez placówkę. Obecnie trwa jego rozpatrywanie.

Takim obrotem sprawy zaskoczony jest nie tylko NZOZ ze Starego Bojanowa, który również nie zna przyczyn zerwania kontraktu, ale i kościański Szpital Powiatowy, który przegrał konkurs na tego rodzaju świadczenia. Dyrekcja szpitala złożyła wkrótce po ogłoszeniu wyników konkursu protest wobec rozstrzygnięcia NFZ, ale został on odrzucony.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.