PARTNER PORTALU
  • BGK

Zamkną jedyną w powiecie poradnię

  • Przegląd prasy/Gazeta Krakowska    29 marca 2011 - 07:48
Zamkną jedyną w powiecie poradnię

Od 1 kwietnia Nowy Szpital zamyka jedyną w powiecie olkuskim poradnię leczenia bólu. Nie dostał kontraktu z Narodowego Funduszu Zdrowia.
Pacjenci przyszpitalnej przychodni w poniedziałek dowiedzieli się, że to koniec leczenia bólu w Olkuszu – informuje „Gazeta Krakowska”. Szybko się zorganizowali. Zebrali już 90 podpisów od ludzi, którzy nie zgadzają się z zamknięciem poradni.

Przyszli do biura poselskiego posła Jacka Osucha z prośbą o pomoc. Spotkali się tam z Joanną Martis, dyrektor Nowego Szpitala, która w tej samej sprawie miała w biurze poselskim wcześniej umówione spotkanie.

Wszystkie formalne drogi, by uzyskać kontrakt na tę poradnię zostały wyczerpane. Gdy NFZ odmówił kontraktu, szpital wysyłał odwołania, potem o pomoc poprosił starostę Jerzego Kwaśniewskiego.

W najbliższym czasie biuro poselskie posła Osucha wyśle zaproszenie do władz krakowskiego NFZ-u z prośbą o przyjazd dyrekcji funduszu na spotkanie z władzami szpitala, lokalnymi samorządowcami i pacjentami – dodaje „Gazeta Krakowska”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • MARA, 2011-03-29 16:04:57

    Jak inaczej leczyć ból ? Co mamy począć?
  • FANTAZJA, 2011-03-29 15:00:00

    Takich rzeczy nie mozna robić! A jak pozniej jakas nagla sytuacja tzw. awaria nastapi to co wtedy?