Zamknęli oddział, bo lekarz zemdlał na dyżurze

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Toruń
  • 18-06-2012
  • drukuj
Przez 27 godzin dyżurował bez przerwy ordynator oddziału chirurgii dziecięcej w Szpitalu Wojewódzkim we Włocławku. Zemdlał z przepracowania.
Zamknęli oddział, bo lekarz zemdlał na dyżurze
Wszystko przez to, że ordynator nie ma zmiennika – lekarza z drugim stopniem specjalizacji – pisze „Gazeta Wyborcza Toruń”.

Na oddziale przebywało nawet 900 pacjentów rocznie. Dyrekcja lecznicy zawiesiła działalność oddziału. Wypisano wszystkich leczonych, nowi nie są przyjmowani.

Ponieważ pracę oddziału zawieszono bez zgody wojewody, szpitalowi grozi kara finansowa – podaje „Gazeta Wyborcza Toruń”.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

żeby zrobić coś takiego trzeba mieć kompletne informacje.... a nie jak jest wszystko pod znakiem zapytania więc lekarze na dyżurach mdleją

SWAT, 2012-06-18 22:34:16 odpowiedz

Dzięki za info !

Teofil, 2012-06-18 22:07:47 odpowiedz

Zobaczymy co będzie dalej?Młodzi lekarze wyjeżdżają na zachód- byle dalej od tego wrednego kraju.Starych wykończy PO /Kopacz,Arłukowicz i NFZ bez względu na osobę szefa/Szpitale są prywatyzowane - czytaj rozkradane,Pacjenci skazani na zgładę.Trzeba się modlić o szybką i bezbolesną Smierć.Do zobacz...enia w Hadesie..... rozwiń

wampirek, 2012-06-18 15:25:37 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE