PARTNER PORTALU
  • BGK

Zapaść szpitala w Szczecinku? Burmistrz: pogłoski to element gry politycznej

  • Rynek Zdrowia/Głos Koszaliński    4 października 2016 - 13:05
Zapaść szpitala w Szczecinku? Burmistrz: pogłoski to element gry politycznej
Burmistrz zaprzecza doniesieniom o kolejkach i kłopotach finansowych szpitala w Szczecinku (fot.arch)

Nadzwyczajną sesję Rady Miasta Szczecinka poświęcono jednemu tematowi - sytuacji w powiatowo-miejskiej spółce zarządzającej szpitalem w Szczeciniku.
Jak tłumaczył Jerzy Hardie-Douglas, burmistrz Szczecinka, sesja miała być próbą przeciwstawienia się niesprawiedliwemu i kłamliwemu obrazowi szpitala, niepopartymi dowodami pogłoskom o zapaści placówki, jej zadłużeniu, kolejkach, długim okresie oczekiwania na pomoc na SOR, o błędach lekarskich. Jak mówił burmistrz, szpital stał się elementem gry politycznej.

O bieżącej sytuacji firmy, finansach i planach na przyszłość mówił na sesji RM prezes szpitalnej spółki Radosław Niemiec. Tłumaczył m.in. dlaczego od dwóch lat lecznica notuje straty, jak są duże i o tym, że w tym roku jest szansa na niewielki zysk placówki (od stycznia do czerwca strata wyniosła 1,1 mln zł).

Drażliwą kwestią, która wzbudziła emocje radnych, była sprawa poprzedniej funkcji obecnego prezesa szpitala - był prokurentem firmy Podimed. Padały także pytania czy "jego" firma wykonywała usługi na rzecz szpitalnej spółki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • hesia, 2016-10-04 22:02:14

    W związku z projektem badawczym dotyczącym jakości świadczeń zdrowotnych udzielanych przez podmioty lecznicze, zwracam się do Pani/Pana z uprzejmą prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety. Otrzymane wyniki zostaną wykorzystane do analizy sytuacji podmiotów wykonujących działalność leczniczą oraz jako...ści oferowanych przez nie usług (link poniżej) docs.google.com/forms/d/1AOnDP_Kp-qb9ZhSw6BzSZrAt-aBxK1KzYwxuvwjSKRA/viewform?c=0&w=1  rozwiń