PARTNER PORTALU
  • BGK

Zapaść w służbie zdrowia

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    3 grudnia 2012 - 06:32
Zapaść w służbie zdrowia

Złe przepisy powodują, że szpitale przestają przyjmować pacjentów na zaplanowane zabiegi.
Przyczyna ich zapaści finansowej to jednak nie tylko brak pieniędzy - pisze „Rzeczpospolita".

Czytaj też: Samorządom ciąży odpowiedzialność za szpitale 

Eksperci wskazują, że odpowiedzialny jest m.in. pakiet ustaw zdrowotnych, który obowiązuje od stycznia 2012 r., oraz inne absurdalne przepisy.

Rozporządzenia koszykowe ministra zdrowia określające, jakie procedury finansuje NFZ, są nieprecyzyjne. Utrudniają dopływ do szpitali dodatkowych pieniędzy, które pacjenci chcieliby zapłacić.

NFZ nie przestrzega przepisów ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej i tym samym ogranicza przyjęcia do szpitali. Ponadto nie zapłacił szpitalom za nadwykonania - podaje „Rzeczpospolita".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • ryszard, 2012-12-03 09:23:28

    pllo pisze bzdury należy podnieść składkę rolnikom żeby płacą tak jak pozostali mieszkańcy , na wsi mieszka 40% populacji i składki płacone przez nie rolników nie są w stanie pokryć kosztów leczenia , a kontuzje powstające u rolników są bardzo kosztowne (np. wypdki przy pracy ). To co oni teraz płac...ą to jest smiech na sali i robienie głupka z ludzi w miastach .  rozwiń
  • pllo, 2012-12-03 07:28:12

    Podnieść składkę ubezpieczeniową i po bólu. Co rok 2% aż się system samozadowoli. Potem następny z brzegu niedoinwestowany resort itd aż do osągnięcia kwitnącej stabilicazji. Przecież jesteśmy w UE. Nie dadzą nam zginąć, jak Grekom. My też ich udawać umiemy. Z takim programem nawet największa łajza ...wybiry musi wygrać. Do boju, przecież obiecywanie nic nie kosztuje a durny maród wszystko kupi.  rozwiń