PARTNER PORTALU
  • BGK

Zapełnią się puste łóżka w Tworkach

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    18 sierpnia 2010 - 07:23
Zapełnią się puste łóżka w Tworkach

Zmodernizowany oddział psychiatrii w szpitalu tworkowskim od stycznia stał zamknięty. NFZ dopiero 17 lipca zgodził się go finansować. Chorzy wprowadzą się w październiku.
Stał pusty, bo Narodowy Fundusz Zdrowia odmówił jego finansowania, gdyż – jak uzasadniał – nie potrzebował „zwiększenia bazy“. Po miesiącach boksowania się ze szpitalem zdanie zmienił – informuje „Życie Warszawy”

Nowy wyremontowany oddział z 22 miejscami rozładuje tłum na 10 oddziałach ogólnopsychiatrycznych lecznicy. Zamiast w kilkuosobowych salach z łazienką na korytarzu chorzy skorzystają z jednoosobowych sal z własnym sanitariatem. Komfort pobytu pacjentów znacznie się poprawi – pisze „Życie Warszawy”.

Nowy oddział ogólnopsychiatryczny mieści się w zabytkowym budynku, który ze względu na zły stan techniczny był zamknięty przez 20 lat. Remont kosztował 8 mln zł. Sfinansował go urząd marszałkowski.

W nowych warunkach lekarze mogą stosować nowoczesne metody diagnostyki czy terapii. Trafią tutaj chorzy psychicznie pacjenci ze schorzeniami kardiologicznymi, ginekologiczno-położniczymi czy neurologicznymi. O powstanie takiego oddziały psychiatrzy apelowali od lat.

Szpital w Tworkach, dzielnicy Pruszkowa, należy do największych placówek psychiatrycznych w kraju. Dziennie udziela pomocy ponad tysiącu pacjentów.

Specjaliści podkreślają, że każde miejsce dla osób z zaburzeniami psychicznymi jest na wagę złota. W Polsce brakuje dla nich 1,5 tys. łóżek. Oddziały pękają w szwach, a chorych ciągle przybywa – podaje „Życie Warszawy”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Inka33, 2010-08-27 19:58:12

    Super informacja,brakuje jeszcze zarządzenia o obowiązkowych badaniach psychiatrycznych dużej grupy ludzi koczującej " pod krzyżem" itp..osobników
  • error, 2010-08-18 13:14:05

    Cala rzesza politykow czeka na otwarcie obiektu