PARTNER PORTALU
  • BGK

Zarząd powiatu odwołał dyrektor szpitala

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Codzienna    23 lipca 2013 - 11:43
Zarząd powiatu odwołał dyrektor szpitala

Zarząd Powiatu Cieszyńskiego podjął decyzję o odwołaniu z zajmowanego stanowiska dyrektor dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie, Annę Bednarską-Czerwińską.
Odwołana dyrektor szpitala ocenia, że forma zwolnienia jest dla niej kompletnie niezrozumiała - nie została zaproszona na obrady zarządu, a o zwolnieniu dowiedziała się z pisma, które wpłynęło do kancelarii podawczej szpitala.

Z dniem 19 lipca cofnięto jej wszelkie uprawnienia związane z kierowaniem jednostką. Formalne rozwiązanie umowy, która ma trzymiesięczny okres wypowiedzenia, na nastąpić z dniem 31 października.

Jak poinformował portal rynekzdrowia.pl Józef Waschut, sekretarz powiatu cieszyńskiego, na odwołanie dyrektor Anny Czerwińskiej złożyło się szereg spraw ale podstawową była utrata zaufania zarządu powiatu do dyrektor Szpitala Śląskiego.

W oświadczeniu, przygotowanym przez zarząd powiatu czytamy między innymi :"Powodem, który miał wpływ na zakończenie współpracy z panią dyrektor Anną Bednarską-Czerwińską był ciąg negatywnych zdarzeń i sytuacji, który przyczynił się do całkowitej utraty przez zarząd zaufania do pani Anny Czerwińskiej jako dyrektora. Jednocześnie zarząd, mając na uwadze dobro pacjentów i dalszy rozwój szpitala zapenia, że dołoży wszelkich starań aby placówka była nadal modernizowana a wszyscy leczący się w niej mieli zapewnioną jak najlepszą opiekę medyczną".

Anna Bednarska-Czerwińska była dyrektorem Szpitala Śląskiego od 2008 roku. Do czasu wyłonienia nowego dyrektora kierowanie jednostką ma przejąć jej zastępca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.