Zarząd regionu przyjął uchwały ws. gorzowskiej lecznicy

  • lubuskie.pl
  • 29-08-2013
  • drukuj
Zarząd województwa lubuskiego przyjął uchwały związane z przekształceniem Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim.
Zarząd regionu przyjął uchwały ws. gorzowskiej lecznicy

Uchwały dotyczą przejęcia zobowiązań szpitala, przyjęcia Aktu przekształcenia w spółkę, wniesienia do szpitalnej spółki majątku nieruchomego i montażu finansowego spółki.

W Akcie przekształcenia zapisano, że prezesem nowej spółki będzie Piotr Dębicki - lekarz, zastępca dyrektora ds. medycznych w Powiatowym Centrum Zdrowia w Drezdenku, sp. z o.o. Do czasu zarejestrowania spółki w KRS, będzie on również pełniącymi obowiązki dyrektora SP ZOZ w Gorzowie Wlkp.

"Przy nowej spółce nie pozostaną żadne tzw. zobowiązania wymagalne, ponieważ wszystkie przejmuje Samorząd Województwa. Płatność pierwszej wymagalnej faktury do zapłacenia przez nową spółkę, upływa dopiero 6 listopada br." - czytamy w komunikacie z posiedzenia zarządu województwa lubuskiego.

W montażu finansowym spółki pod nazwą Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. sp. z o.o. wskazano, że wskaźnik zadłużenia na dzień 28.08.2013 r wynosi 0,415, czyli jest zgodny z wymogami ustawy o działalności leczniczej.

Czytaj też. Dyrektor gorzowskiego szpitala grozi procesem, marszałek niewzruszona

Jak powiedziano nam w Urzędzie Marszałkowskim, zgromadzono już wszystkie dokumenty księgowe obrazujące wskaźnik zadłużenia. Tym samym nie ma formalnych przeszkód, by wystąpić o dotację (120 mln zł) na przekształcenie szpitala w spółkę.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE