PARTNER PORTALU
  • BGK

Zarząd stawia ultimatum Rydygierowi

  • JL    8 października 2010 - 11:38
Zarząd stawia ultimatum Rydygierowi

Małopolski zarząd oczekuje szybkich decyzji od zarządu spółki, która 1 lipca przejęła działalność medyczną Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera.
Chodzi o rozwiązanie problemów dotyczących przekształcenia szpitala. Jeśli sprawy te nie zostaną rozwiązane do końca przyszłego tygodnia, władze regionu wyciągną stosowne konsekwencje, z personalnymi włącznie.

Na posiedzeniu 7 października zarząd województwa zapoznał się z sytuacją finansową likwidowanego szpitala i spółki, jak również ze wzajemnymi rozliczeniami między tymi podmiotami. Władze regionu uznały, że sprawę udostępnienia zapasów (leków, środków medycznych i drobnego sprzętu) należy niezwłocznie uregulować.

Zarząd oczekuje w związku z tym od spółki, aby najpóźniej do 12 października przekazała na konto likwidowanego szpitala 4,6 mln zł  Rozwiązanie to pozwoli na dalsze płynne prowadzenie postępowania likwidacyjnego.

Ponadto zarząd apeluje, aby wszelkie sporne kwestie zostały niezwłocznie rozstrzygnięte tak, żeby kontynuowanie przekształcenia szpitala, a tym samym udział woj. małopolskiego w rządowym programie „Wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w działaniach stabilizujących system ochrony zdrowia” nie zostały zagrożone. W związku z tym władze regionu oczekują niezwłocznego przedstawienia przez każdą ze stron informacji o podjętych działaniach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.